Tenisová Škola

Tenis hraji již od svých 13ti let. Od roku 1993 trénuji tenis. Nejdříve jako klubový trenér mládeže. Poté jako trenér v přímořském rezortu. O rok později jsem založil vlastní tenisovou školu.


Kde trénuji


29511302_1694085883983577_8680452828902137915_n.jpgV létě trénuji především v úplném centru Prahy, na Střeleckém ostrově (pouze otevřené kurty - možno jen v období duben až říjen). Celoročně pak na Praze 6, Nebušicích nebo Vokovicích.

Sportovní klub Start Praha

Střelecký ostrov 336, Praha 1

 https://goo.gl/maps/tLvXQtjkorz

Proč se mnou?


Proč se učit tenis se mnou?

  • Vysoká úroveň profesionality
  • Pozitivní přístup
  • Zábavná forma tréninku (především hry pro děti apod.)

Moje profesionalita je charakterizována nejen kvalitním vzděláním (trenér s licencí ČTS), ale především množstvím zkušeností, které jsem získal dlouholetou praxí (již od roku 1993). Bližší informace o mých zkušenostech najdete v sekcích "O mně" a „Hodnocení“.

Můj pozitivní přístup na lekcích jednak spočívá v trpělivém vysvětlování klientovi, proč je potřeba to, či ono, v technice úderů změnit. Negativně nekritizuji, pokud se klientovi nedaří. Naopak se  snažím povzbudit každého, když se mu něco povede. Neznamená to ovšem, že přehlížím chyby. Pokud  klient dělá opakovaně tu samou chybu, tak mu vše potřebné vysvetlím.

U dětí se na lekcích snažím probudit lásku k tenisu a k pohybu vůbec. Proto se snažím lekce dělat zábavnou formou. Tzn. že drily prokládám různými hrami a soutěžemi

Moje lekce mohu doporučit:

  • Všem věkovým kategoriím (pouze ne dětem mladším 5ti let).
  • Začátečníkům, kteří si chtějí osvojit správnou techniků úderů a tenis si brzy užívat
  • Středně pokročilým, kteří mají problémy s kontrolou úderů, umísťováním míčů nebo nečistě trefovanými údery.
  • Mimopražským tenistům, kteří navštíví Prahu a rádi si zatrénují pod mým vedením.
  • Všem, kteří si chtějí zahrát tréninkový zápas.

Ceník


CENÍK -  léto 2019

Ceny jsou uváděny v Kč a zahrnují poplatek za pronájem kurtu, 1 lekce = 60 minut.

TENISOVÁ LEKCE 1 LEKCE (Kč/osoba) BLOK 10-TI LEKCÍ (Kč/osoba)
Privátní induviduální lekce 950,- 8500,-
Privátní sdílená lekce (2 osoby) 500,- 4500,-
kurzy (3-4 osoby ve skupině) 350,- 3000,-
    ---

Pro detaily kontaktujte Petra Štěpánka (+420 774 613 444).


O mně


Míčové sporty miluji již od útlého dětství

Vyrůstal jsem v Praze – Malešicích, kde v té době vyrůstalo spoustu dětí a tak bylo jednoduché zapojit se do fotbálku nebo vybíjené. A jelikož jsem vynikal jako brankář ve fotbale i jako kapitán ve vybíjené, láska k míči jakékoli velikosti ve mně vzrůstala. Ve svých deseti letech jsem začal hrát závodně volejbal. V zápětí jsem se stal hráčem „tělovýchovného střediska mládeže“ (v éře socialismu to byla střediska sportu s intenzivním tréninkem atd., která měla vychovávat vrcholové sportovce a tak dokládat úspěchy režimu :)). Mezi svými jedenácti a dvanácti lety jsem byl kapitánem družstva mladších žáků a jeden z nejlepších hráčů v Československu ve své věkové kategorii.

Bohužel při návštěvě sportovního ortopeda, v mých 12ti letech, mi bylo doporučeno, abych vrcholový sport přerušill. Naštěstí problém nebyl nijak vážný, takže mi bylo dovoleno věnovat se sportu rekreačně.

Tenisové začátky

Můj otec byl v té době členem jednoho pražské tenisového klubu, a tak jsem okamžitě po opuštění volejbalového TSM začal hrát tenis. Do tenisu jsem se  zamiloval ještě víc než do jiných sportů, a proto jsem se později, po odeznení zdravotních problémů, k volejbalu už nikdy naplno nevrátil. Tenis jsem se učil rychle, protože jsem měl velmi dobré pohybové návyky z jiných sportů. Proto hned po půl roce hraní, jsem se stal členem  týmu ve zminovaném klubu. Mezi svými 19 a 23 lety  jsem se stal 4x vítězem klubového mistrovství.

Petr Štěpánek - tenisový hráč

Tenis v současnosti hraji stále závodně a to jak v hlavní mužské kategorii, tak i v kategorii „veteránů“. Mezi mé poslední úspěchy patří např. titul vicemistr ČR ve smíšené čtyřhře.

Petr Štěpánek - tenisový trenér

První příležitost učit tenis jsem dostal když jsem na  brigádě jako správce tenisových kurtů. První zákazníci byli spokojeni a bavilo mě to. Když jsem později dostal nabídku, stát trenérem juniorů v pražském klubu „Lokomotiva“, s chutí jsem absolvoval školení českého tenisového svazu a získal licenci. První zkušenosti s učením v němčině a angličtině jsem získal při trénování v Turecku a jižním Tyrolsku u hotelů.

Od roku 1993 se věnuji budování vlastní tenisové školy v Praze. Učím jak děti, tak dospělé. Začátečníky i pokročilé. Za posledních dvacet let jsem pomohl několika stovkám dětí a dospělých z nejen z Prahy, ale i expatriotům a krátkodobým návštěvníkům Prahy z různých koutů světa (učím v českém a anglickém jazyce).

Rád pomáhám svým zákazníkům především se zvládnutím techniky úderů a práce nohou. Obojí je velmi důležité pro trefování úderů čistě, středem výpletu rakety. No a čisté údery přináší  kontrolu nad míčem, která dodává každému příjemný pocit. Při výuce rád používám video a, možná pro někoho neobvyklé, zrcadlo. Obojí pomáhá zákazníkům rychleji zlepšit své údery.Rád také organizuji přátelské turnaje pro dospělé.

Těším se na každého nového studenta, který má zájem zvládnout techniku úderů tak, aby trefoval míče čistě (středem výpletu rakety) a byl schopen konsistentně umísťovat míče. Což, věřím, přinese radost nám oběma :)


Hodnocení


"Great tenniscoach"

written by Frasco@yahoo.com 
posted on 24th January 2011

A year ago we were looking for an english speaking coach, who can improve our daughters(8 years) game.Well,we found in Petr the right man.Footwork,service and the overall game improved rapidly.She loves training with Petr and we highly recommend him, if you are looking for a great coach for your children. Petr is very patient , experienced and he also helped us to get our daughter in competitive tennis. The outdoorcourts are located in a beautiful part of prague.

"Great Childrens Tennis Lessons"

written by FromtheBayinPrague
posted on 26 March 2012

My son has now been training with Petr for three years, starting when he was just 3 years old. Petr has a great ability to train at this age, keeping the training interesting, & mixing coordination skills through a variety of fun exercises with and without a racquet and ball that has helped my son immensely with other sports..... more  on http://www.expats.cz/prague/czech/prague-tennis/stepanektennisschool/reviews/

"Simply the Best"

written by Kevin Mularski
posted on 18 March 2014

As an ex-squash professional who loves tennis and who understands the qualities it takes for a coach to get the best out of his/her players, I have the absolute highest regard for Petr's coaching ability. After having taken lessons from several other Czech coaches over the last few years, I can honestly say that none of them holds a candle to Petr...more  on http://www.expats.cz/prague/czech/prague-tennis/stepanektennisschool/reviews/

"Tennis Class"

written by mck 
posted on 15th January 2011 

We highly recommend the lessons from Petr. Since he is a dedicated instructor and makes the classes both enjoyable and well organized, while his English is perfect.Finally, we look forward to begin our doubles classes again soon. Michaela and Alex.


GalerieKontakt


Telefon: +420 774 613 444

Email:  stepanek@puredrive.cz